news

Wypożyczeni: Kmita z bramkami, Stefaniak bez szczęścia, Banaszak skuteczny na strzelnicy...

Środa, 9. października 2019, godz. 12:40
Za nami kolejne seria występów wypożyczonych widzewiaków. Tym razem w najlepszym humorze jest Mikołaj Gibas , który zaliczył pełen występ w pierwszym zespole, a dodatkowo jego zespół wywalczył cenny remis w końcówce meczu.

W zespole lidera II ligi, Górnika Łęczna, dalej brakuje Przemysława Banaszaka, który nie wyleczył do końca urazu kostki. Napastnik był jednak skuteczny... na strzelnicy, gdzie w ramach integracji wybrała się drużyna „Dumy Lubelszczyzny”. Przemek zajął trzecie miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Może to dobry prognostyk przed powrotem na boisko? W międzyczasie górnicy wrócili na zwycięskie tory, pokonując Błękitnych Stargard 1:0.

Do końca spotkania walczyła Unia Janikowo z Mikołajem Gibasem w składzie. Goście mierzyli się z KKS-em Kalisz i bramkę wyrównującą stan rywalizacji na 3:3, a w konsekwencji zapewniającą punkt zdobyli w 94 minucie! Dzięki temu passa janikowian została wydłużona do 6 meczów bez porażki. Cień na postawę Mikołaja, który rozegrał pełne 90 minut, i całego bloku defensywy rzuca jednak utrata aż 3 goli. Kolejną porażkę zanotował Bałtyk Gdynia, przyjmując również trzy bramki, ale nie odpowiadając żadnym trafieniem w starciu przeciwko rezerwom Pogoni Szczecin. To 9 porażka „Kadłubów” w 11 spotkaniach bieżącego sezonu. Marcel Stefaniak, mógł przy stanie 0:0 zdobyć efektownego gola zza pola karnego, ale zabrakło mu szczęścia. Pomimo gry w pełnym wymiarze czasowym, nie pomógł kolegom w wywiezieniu choćby punktu. Obaj wypożyczeni piłkarze zaliczyli również występy w ramach Pucharu Polski.

Jakub Kmita zagrał w spotkaniu I ligi wojewódzkiej juniorów przeciwko Sygnałowi Lublin. Stal Kraśnik pokonał gospodarzy 4:2, a młody widzewiak wpisał się na listę strzelców w 14. i 71. minucie. Być może umożliwi to zawodnikowi wystąpić w pucharowym starciu w środę.

Do małej sensacji doszło w Warcie gdzie Jutrzenka pokonała faworyzowaną Polonię Piotrków Trybunalski 1:0. Na boisku i na ławce zabrakło Kacpra Pipczyńskiego.