news

Widzew Łódź - Ślęza Wrocław 53:70

Środa, 9. października 2019, godz. 19:41
Widzewianki wróciły do Hali Parkowej, gdzie zmierzyły się z 4. zespołem minionego sezonu. Mimo dużego charakteru, łodzianki uległy Ślęzie Wrocław 53:70.

Łodzianki podchodziły do środowego starcia z podobnym nastawieniem jak do spotkania z CCC Polkowice. Czyli grać swoją koszykówkę, starać się narzucić swój styl i to w pierwszej kwarcie się udawało. Widzewianki po raz kolejny grały bez kompleksów i nie pozwalały gościom odskoczyć na większą liczbę punktów. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem wrocławianek 19:22, ale podobpieczne trenera Wojciecha Szaraskiego sprawiały dobre wrażenie. Gospodynie grały szybko, odpowiadając trafieniem za trafienie. Skuteczna była Ewelina Gala wrzucając dwukrotnie "trójki".

Spotkanie przebiegało w podobnym tempie w kolejnej kwarcie, tyle że wrocławianki mocno zacieśniły szyki w obronie, jednocześnie skutecznie rzucając w swoich akcjach. Dzięki temu Ślęza wypracowała sobie szybko dziesięciopunktowe prowadzenie. Co ciekawe, mecz przyciągnął do Hali Parkowej sporo kibiców, wśród których znalazł się m.in. Waldemar Buda, wiceminister inwestycji i rozwoju, a także Marek Kondraciuk, szef wydziału sportu UMŁ. Na parkiecie łodzianki, mimo niezłej gry w końcówce, schodziły na przerwę przegrywając 43:30.

Drugą połowę lepiej zaczęły koszykarki Widzewa, a swoją trzecią "trójkę" w tym spotkaniu zdobyła Ewelina Gala. Rywalki odpowiedziały dopiero po upływie 3 minut, skutecznie wykonując rzuty wolne. W dalszych fragmentach trzeciej części gry uwidaczniała się przewaga fizyczna gości, mimo heroicznej postawy widzewianek. Ostatnim akcentem kwarty był celny rzut Julii Drop za trzy punkty.

Ostatnie 10 minut zaczęło się zdecydowanie lepiej do Ślęzy, kóra prwadząc 20 "oczkami" była pewna wygranej. Koszykarki Widzewa miały problem, by wypracoać sobie dogodną pozycję do rzutu, czego efektem była niska skuteczność. Odpowiedzialność za zespół wzięła jednak Julia Drop, zdobywając w ostatnim akcie meczu 8 punktów. Mimo niezłej gry w przekroju całego spotkania i zwyciestwa w ostatniej kwacie, Widzew przegrał w pierwszym meczu w Hali Parkowej 53:70.

Widzew Łódź - Ślęza Wrocław 53:70 (19:22 11:21 8:13 15:14)
Skład Widzewa: Gala 16, Drop 15, Vuckovic 11, Gretchen 5, Jasnowska 4, Bandoch 2, Kudelska, Bilotserkivska, Pawlak, Stępień.